امروز مورخ امروز ۱۷ /۰۹ /۱۴۰۱ : برگزاری جلسه هیئت مدیران موسسه حقوقی تهران بزرگ با حضور موسسه بین المللی یوروکارناوال اروپا در تهران.

17290 امتیاز
5/5

اجاره سند وثیقه

مرکز فوق تخصصی حقوقی ، جزائی و سایبری وکلا تهران بزرگ

شما در حال بازدید از صفحه : اجاره سند وثیقه از موسسه حقوقی تهران بزرگ هستید ، خدمات این موسسه در زمینه اجاره سند وثیقه با بالاترین سطح کیفی و تخصص به عموم افراد ارائه میشود

امروز مورخ : امروز ۱۷ /۰۹ /۱۴۰۱
5/5
موسسه حقوقی تهران بزرگ
International group
5/5
بیش از 17000 پرونده
More than 17,000
5/5
قدیمی ترین موسسه حقوقی
The oldest institution
5/5
بیش از 120 وکیل خبره
More than 120 lawyers
5/5
دعاوی بین الملل
International claims
5/5
پیگیری فوری با کادر مجرب
Experienced staff
اجاره سند و وثیقه در سراسر کشور

اجاره سند و وثیقه

سند ، وثیقه یا قرار وثیقه مبلغ مالی یا دارایی غیرمنقولی است که در ازای شرطی نزد دادگاه می‌گذارند. در لغت وثیقه به معنای «استوار»، «آنچه بدان اعتماد شود» و «محکم کاری» میباشد. به عبارت دیگر آزادی فرد متهم و بازداشتشده با تأمین قرار وثیقه و یا سند به این معناست که متهم با تامین وثیقه و سند میتواند تا زمان تشکیل دادگاه در خارج از زندان باشد، اما در زمان تشکیل دادگاه باید پاسخگوی اتهامات خود بوده و در صورت مجرم شناخته شدن و محکومیت به زندان، برای سپری کردن ایام حبس به زندان برود.

تامبن سند و وثیقه برای اتهامات کیفری

به طور کلی قرار‌ تامین وثیقه برای اتهامات کیفری یک قرار محدود کننده آزادی بشمار می آید و وسیله‌ای برای تضمین حضور متهم در مراحل مختلف دادسرا و دادگاه و اجرای حکم است تا هر زمان که وی توسط مراجع قضایی احضار شود در مراجع حاضر شده و در دسترس باشد. از سوی دیگر بیشتر قرار‌های تامین وثیقه کیفری جنبه مالی دارند میتواند وسیله‌ای برای پرداخت خسارت بزه دیده نیز محسوب شود.

معمولاً برای آزاد کردن مشروط فرد زندانی مبلغی متناسب به میزان جرم و اهمیت پرونده صادر میشود که این مبلغ بهمراه سایر محدودیت‌های آزادی فرد توسط قاضی پرونده تعیین میشود.

مراجع قضایی وثیقه از نوع مال غیر منقول را بیشتر قبول دارند و میپذیرند . زیرا وثیقه بصورت وجه نقد به عنوان معمولا موجب آسیب اقتصادی به فرد یا افراد مختلف می‌شود ، وثیقه از نوع وجه نقد مشابه ضمانت‌نامه‌های بانکی ، کارمزد بالایی دارند و معمولا کمتر به عنوان وثیقه و تامین قرار از آنها استفاده می‌شود. اما مال غیر منقول زمانی که به عنوان وثیقه استفاده می‌شود امکان خرید و فروش و یا نقل و انتقال را ندارد و فرقی نمیکند که وثیقه منسوب به شخص متهم باشد یا فرد دیگری.

نکات تامین وثیقه و سند

اجاره وثیقه برای آزادسازی زندانی

بطور کلی دادستان، قاضی، بازپرس، دادیار  … در هنگام وقوع جرم و می‌تواند قراری تحت عنوان قرار وثیقه (سند) صادر کند تا فرصتی برای بررسی کامل پرونده را به جای بازداشت یا زندانی کردن فرد داشته باشد. در این هنگام متهم میبایست نسبت به تامین وثیقه اقدام کند و در صورتیکه وثیقه برای تودیع به دادگاه نداشته باشد میتواند نسبت به اجاره وثیقه اقدام کند . در واقع این آزادی مشروط به گونه‌ای است که فرد در مراحل مختلف هر زمان که به وی احتیاج شد در مراجع حضور پیدا کرده و در دسترس باشد. البته وثیقه تنها بصورت قرار تامین وثیقه کیفری نیست و جرائم بر حسب شدتی که دارند قرارهای دیگری مانند قرار کفالت، قرار بازداشت موقت و … میتوانند باشند. در ادامه در مورد قرار وثیقه و شرایط ضبط و اجاره وثیقه و … اطلاعاتی کسب خواهید نمود.

tehranbozorg.com

سندگذار برای امور دادگاه

سندگذار شخصی است که مالک سند بوده و در ازای دریافت مبلغ و ضمانت نامه هایی همچون چک و سفته حاضر است سند خود را در گرو دادگاه بگذارد و با این کار وثیقه متهم را تامین کند ، سندگذارها معمولا مبالغی معادل 7 الی 15 درصد ارزش وثیقه را بعنوان کارمزد از متهم و خانواده وی دریافت میکنند و سند خود را به عنوان وثیقه بمدت یکسال در شعبه دادسرا یا دادگاه بازداشت میکند ، با این کار متهم در صورتی که در زندان باشد نامه آزادی خود را بلافاصله پس از بازداشت سند و تامین وثیقه دریافت خواهد کرد و تا زمان دادگاه میتواند خارج از زندان سپری کند . 

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در زمینه امور حقوقی

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور کیفری

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور سایبری

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور اقتصادی

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور انتظامی

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور خانواده

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور جرائم خاص

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در مرحله دادگاه تجدیدنظر

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور انحصار وراثت

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور مالیاتی

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور تامین اجتماعی

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور املاک و مستغلات

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور قراردادها

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور حقوق بین الملل

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور زندانیان

- ارائه خدمات و اخذ وکالت در امور تامین وثیقه و سند

تعیین میزان وثیقه و قرار

تعیین مبلغ قرار وثیقه را مرجع قضایی صادرکننده قرار وثیقه تعیین میکند . این مبلغ براساس نوع جرم و اتهامات متهم و شدت آن و نیز میزان خسارت و شرایط موجود و وضعیت طرفین پرونده مشخص میشود که معمولا بین 1.5 الی 4 برابر معادل ریالی جرم میباشد. پس از تعیین قرار وثیقه، متهم باید معادل مبلغ وثیقه وجه نقد یا ضمانت‌نامه بانکی یا مال منقول یا غیرمنقول به شعبه خود معرفی نماید تا بتواند از زندان آزاد شود. در تعیین میزان وثیقه باید به این نکته توجه نمود که یکی از اهداف صدور قرار وثیقه جبران خسارتی که به قربانی یا شکات وارد شده است . به همین دلیل میزان وثیقه نباید از میزان خسارتی که به بزه دیده وارد شده است کمتر باشد . برای بررسی ارزش واقعی وثیقه کارشناس رسمی دادگستری مال مورد وثیقه را تعیین ارزش گذاری می کند و در صورتی که مال مورد وثیقه ارزش مالی معادل با قرار تعیین شده داشته باشد ، بازپرس یا دادیار آن را به عنوان وثیقه می پذیرد و نامه آزادی زندانی را صادر میکند

وثیقه و سند ملکی برای آزادی زندانی

سند ملکی سند رسمی است که برای خرید و فروش خانه استفاده میشود که اموال و شرایط توافق شده میان خریدار و فروشنده از جمله مشخصات ملک و مال، تصویر نقشه، ملاحظات حقوقی ملک و محدودیت‌های نقل و انتقالات، با جزئیات در آن ثبت و نگاشته می‌شود. بر اساس تعریف سند ملکی، این سند هم باید در اداره ثبت اسناد و یا دفترخانه اسناد رسمی و یا مامورینی که طبق مقررات صلاحیت دارند، تنظیم شوند. سند ملکی می‌تواند در مواقع ضروری مانند پرداخت مهریه، نزاع، تامین وثیقه زندانی و… در نهادهای قضایی و انتظامی مورد استفاده قرار گیرد. در موارد قضایی سند ملکی میتواند برای مالک سند، منفعت داشته باشد.

مرحله اول

مشاوره اولیه و بررسی پرونده متهم

اگر قصد اجاره سند و یا وثیقه برای زندانی و متهم و یا مرخصی از زندان دارید در گام اول میبایست وضعیت پرونده ، عنوان اتهام و شدت جرم بررسی شود و درصورت امکانپذیر بودن این کار میتوان برای عقد قرارداد اجاره سند و وثیقه از طریق موسسه تهران بزرگ اقدام نمود.

مرحله اول
مرحله دوم

انعقاد قرارداد اجاره وثیقه و سند

بمنظور اجاره نمودن سند و وثیقه برای شعبه ، شما میبایست نسبت به عقد قرارداد با موسسه تهران بزرگ اقدام نمایید ، در قرارداد مذکور مواردی همچون مدت زمان اجاره سند و وثیقه ، مبلغ اجاره ، تضامین ، نحوه انجام کار ، نحوه تمدید وثیقه و … تعیین میشوند

مرحله دوم
مرحله سوم

کارشناسی و بازداشت وثیقه

پس از قطعیت یافتن تصمیم تان برای اجاره سند و وثیقه ، مالک سند بهمراه اصل مدارک به شعبه دادسرا یا دادگاه مراجعه نموده و نامه کارشناسی و بازداشت سند را از مقام قضایی دریافت میکند . معمولا این مرحله بین 1 تا 3 روز زمانبر است.

مرحله سوم
مرحله چهارم

اخذ ضامن و پرداخت مبلغ اجاره سند

در این مرحله ارزش ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری تعیین شده و پس از اخذ نظر کارشناسی سند آماده بازداشت میباشد که قبل از بازداشت و تودیع،میبایست کل هزینه اجاره وثیقه توسط اجاره کننده پرداخت شود همچنین در این مرحه تعدادی از افراد خانواده و آشنایان میبایست توسط چک و سفته ضمانت فرد زندانی را نزد مالک سند انجام دهند.

مرحله چهارم
مرحله پنجم

تودیع وثیقه و اخذ نامه آزادی

پس از پرداخت و اخذ تضامین معتبر مالک نسبت به بازداشت و تودیع وثیقه به مقام قضایی اقدام نموده و نامه آزادی متهم از زندان توسط مقام قضایی صادر میشود . خانواده متهم با در دست داشتن این نامه میتوانند متهم را از زندان آزاد نمایند.

مرحله پنجم

سند اجاره ای برای دادسرا و دادگاه

مالک سند ملک میتواند با اجاره دادن سند ملک خود بعنوان وثیقه دادگاه مبلغ قابل توجهی از متهم و خانواده متهم دریافت نماید . مالک سند که در عامیانه سندگذار نامیده میشود با تامین وثیقه ملکی و بازداشت کردن سند ملک خود معادل با ارزش ریالی قرار صادر شده در همان ابتدای امر مبلغ کارمزد خود را دریافت  مینماید ، مالک سند همچنین در هنگام عقد قرارداد با متهم ضمانت نامه هایی همچون چک و سفته و یا اموال غیرمنقول ار متهم بعنوان ضمانت دریافت میکند.

اموال مختلفی طبق ماده 217 قانون آیین دادرسی کیفری می‌توانند وثیقه آزادی قرار بگیرند که عبارتند از: وجه نقد ، ضمانت نامه بانکی ، مال منقول ، مال غیر منقول ، پروانه کسب ، کفالت یا فیش حقوقی . لازم به ذکر است نگهداری وجه نقد نیاز به توجه و امنیت بالایی دارد و سپردن ضمانت نامه بانکی چون کارمزد بسیاری دارد دشوار است. همچنین سپردن مال منقول هم چون نیاز به محلی برای حفاظت دارد و مراجع قضایی نمی توانند چنین مکانی به راحتی فراهم کنند . مال منقول نیز می تواند بعنوان وثیقه باشد اما چون در وثیقه مال باید به طور کامل به توقیف و بازداشت مقام قضایی در آید، نگهداری این اموال برای مراجع قضایی راحت نیست. لذا بهترین نوع وثیقه از نظر دادگاه سند ملکی ، کفالت و جواز کسب میباشد .

انواع وثیقه در دادگاه

اجاره سند برای تامین قرار وثیقه

اجاره سند ملک برای تامین وثیقه استفاده میشود ، سند ملک همچنین میتواند با نظر و اجازه قاضی پرونده در مرکز استان و یا شهرستان ها باشد ، در اینصورت برای اجاره سند ملک بعنوان تامین قرار وثیقه میتوان به دو روش اقدام نمود ، در روش اول سند ملک در شهرستان قرار دارد که در اینصورت دستور کارشناسی و قیمت گذاری سند ملک به شعبه نسابت همان شهرستان ارسال میشود ، در اینصورت ملک توسط کارشناس دادگستری ارزیابی شده و در صورت نبود هیچ مشکلی سند توسط متهم به ازای مبلغ مشخصی از مالک اجاره میشود و توسط اداره ثبت همان شهرستان سند بازداشت میشود . در روش دوم اجاره سند موقعی است از سند مرکز استان استفاده میشود ، که در اینصورت تمامی مراحل قبلی توسط قاضی پرونده و اداره ثبت استان انجام میشود . بمنظور اجاره سند و تامین انواع قرار وثیقه میتوانید با واحد تامین قرار موسسه حقوقی تهران بزرگ تماس بگیرید

وثیقه

شرایط اجاره سند وثیقه

در صورتی که فردی به هر دلیلی به دادگاه احضار شود ، از همان ابتدا آغاز بررسی پرونده و پیش از موعد بررسی نهایی پرونده متهم نامیده می شود. در این مرحله بنابر ماهیت پرونده و تشخیص قاضی قرار وثیقه برای متهم صادر میشود و متهم قادر است با ارائه وثیقه به دادگاه به صورت موقت آزاد شود. همچنین دقت داشته باشید که میزان مبلغ و ارزش وثیقه به رای قاضی و نوع پرونده بستگی دارد. و پس از اعلام نظر قاضی شخص می تواند با ارائه وثیقه و با رعایتی مواردی که در قانون درج شده آزاد گردد. اما در صورتی که ضمانت یا وثیقه را نداشته باشد و پرونده به شکلی باشد که امکان استفاده از ضمانت یا وثیقه را دارا باشد، فرد می تواند اقدام به اجاره سند و وثیقه کند. در واقع می توان گفت یکی از موارد استفاده از سند اجاره ای، ضمانت زندانی یا متهم برای ازادی است. که با تامین آن می توان متهم را با رعایت شروط آزاد نمود. در برخی موارد نیز می توان از سند اجاره ای برای دریافت بازه زمانی خاصی مرخصی استفاده کرد.

موسسه حقوقی تهران بزرگ با تامین و ارائه سند های شش دانگ و اجاره ای، این امکان را برای متقاضیان فراهم می کند تا برای مواردی مانند گرفتن مرخصی زندانی، آزادی متهم از زندان، و تسهیلات بانکی و… از خدمات سند اجاره ای بهره مند شوند.

سندگذار دادگاه

سندگذار و یا وثیقه گذار یک شخص حقیقی و یا حقوقی است که میتواند خود مالک سند ملکی باشد و یا بعنوان نماینده و کارگزار با مالکین قرارداد اجاره سند دارد ، سندگذار برای اجاره دادن سند خود به متهم و یا زندانی در ابتدا میبایست پرونده و ماهیت کلی پرونده را بررسی نماید و متناسب با شدت اتهام و عنوان پرونده اقدام به اخذ تضمین از متهم و خانواده وی نماید . این مرحله یکی از مهمترین قسمت های اجاره وثیقه و تودیع وثیقه به مراجع قاضایی است که سندگذاران باتجربه بخوبی از عهده مدیریت و انجام اینکار بر می آیند.

اجاره سند برای آزادی زندانی:

تامین و اجاره سند برای ازادی زندانی یکی از دغدغه های اساسی خانواده متهم و زندانی میباشد ، تامین و اجاره سند برای تودیع به مرجع قضایی یکی الزامات قانونی برای آزادی زندانی است ، توصیه میشود اکیدا برای اجاره سند ملکی جهت ارائه به دادگاه و دادسرا از سندگذار معتبر و معتمد استفاده کنید چراکه سودجویان و واسطه گران سند منجر به دوچندان شدن  مشکل و مسائل شما خواهند شد .

فهرست مطالب

فرم تماس سریع:

فهرست مطالب