1652 امتیاز
5/5

اژه ای:حقوق بشر اسلام درست و بقیه خطا

مرکز فوق تخصصی حقوقی ، جزائی و سایبری وکلا تهران بزرگ
ارائه کلیه خدمات وکالت و پیگیری امور قضایی توسط وکلای سطح یک تهران بزرگ

اژه ای:حقوق بشر اسلام درست و بقیه خطا

به گزارش خبرنگار مهر حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای:

ایشان در مراسم اجلاس سالیانه اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی با بیان اینکه خداوند توفیق داده تا در رابطه با کرامت انسانی و حقوق بشر نشستی داشته باشیم، عنوان کرد که امید است در این نشست‌ها قدم‌هایی در راستای توسعه حقوق بشر و کرامت انسانی برداریم.

رئیس قوه قضائیه خطاب با تاکید بر اینکه انسان بین آفریده‌های جهان ممتاز محسوب می‌شود گفت که عقل و خرد از امتیازهای انسان است و اگر از قوه عاقله اش استفاده کند از خود می پرسد که من کیستم و به چه جهتی آفریده شده‌ام؟ مقصد غایی من چیست و برای رسیدن به آن مقصد چه مسیری را باید طی کنم؟

اژه ای افزود:

حقوق بشر از نگاه اسلام عزیز و از منظر همه ادیان توحیدی از جایگاه و ارزش والایی برخوردار است. انسان با همین فطرت خدادادی و با قوه عاقله اش می‌تواند به اعلا علیین صعود کند و زندگی را توأم با کرامت و عزت و صلح برای خود و دیگران بسازد. اگر انسان از مسیری که بر مبنای فطرت خود فاصله بگیرد می‌تواند به یک درنده تبدیل شود

رئیس قوه قضائیه با طرح این سوال که آیا می‌توان بدون شناخت حق از حقوق و حق بشر سخن بگوییم؟ ادامه داد: معیار و مبنای حقوق بشر چیست و با کدام معیار می‌توان گفت این کار ارزشمند است یا خیر؟ معیار امروز در جهان برای حقوق بشر چیست؟ خداوند متعال که همه جهان را آفریده نسبت به انسان تعابیر خاصی دارد که از جمله آنها می‌توان به فتبارک الله احسن الخالقین اشاره کرد.

اژه ای ادامه داد:

اگر با این معیارها انسان و حقوق انسان و کرامت انسان را بخواهیم تعریف کنیم، یک نوع حقوق بشری مطرح می‌شود که باید از آن دفاع کرد. اگر حقوق بشر با نگاه غربی‌ها که در رابطه با هدف آفرینش انسان صحبت دیگری دارند و کرامت انسان را در چیز دیگری می بیند را ببینم با حقوق بشر ما قطعاً تفاوتی دارد.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد:

امام حسین به لحاظ کرامت ذاتی انسان و به لحاظ کرامت جایگاهی که داشت و همچنین به واسطه جایگاهی که آن غاصب گرفته بود به او می‌فرمایند مثل منی با مثل تویی بیعت بکنم؟

وی با انتقاد از عدم تعریف درست از سوی مدعیان حقوق بشر گفت:

اینها تعریف درستی ندارند و می‌خواهند بر همه دنیا، تعریف نادرست خود را تحمیل کنند و اسم آن را آزادی می‌گذارند و این در حالی است که اسلام برای آزاد اندیشی و تدبر و تفکر ارزش قائل میباشد. رئیس قوه قضائیه بیان داشت که مدعیان دروغگوی حقوق بشر امروز با جان و مال و ثروت مردم چه می‌کنند؟ امام حسین برای ارزش‌های انسانی حاضر شد خون قلب خود و فرزند شش ماه خود را تقدیم کند تا حق را آشکار کند و از مظلوم در مقابل ظالم دفاع به عمل آورد. امروز برخی از مسئولیت غربی با تبختر و استکباری که دارند می‌گویند جریان‌ها و کشورها یا با ما هستند یا بر ما. حتی یک کشور و جریان مستقل را بر نمی‌تابند و می‌گویند یا با ما هستید یا بر ما، اگر با ما نبودید باید تحت سخت‌ترین فشارها قرار بگیرید.

وی افزود:

رخدادهای تلخی در ابوغریب اتفاق افتاد و حیوانی که ذاتش درندگی است و اگر احساس کند شکارش ناتوان است به آن رحم می‌کند اما مدعیان حقوق بشری به چه کسی رحم کردند؟ داعش را چه کسی ایجاد کرد؟ در فلسطین چه کردند و کجا هستند مدعیان حقوق بشر که فلسطین را مورد دفاع قرار دهند؟

محسنی اژه ای بیان کرد:

غاصبان زمین‌های فلسطینیان را گرفتند و آنها را اسیر کرده و به اردوگاه بردند. چند سال است متجاوزین به مردم مظلوم یمن نه تنها کمک می‌کنند بلکه با کمک غربی‌ها آنها را محاصره می‌کنند. وی با تقدیر از جمهوری اسلامی در راستای ثبت روز حقوق بشر اسلامی ادامه داد که باید از این فرصت استفاده کنیم و به یک روز اکتفا نکنیم. امروز یکی از بدترین منکرات این است که زشت‌ترین کارها را می‌کنند اما نسبت به این منکر بزرگ، وظیفه امر به معروف خود را آنطور که باید انجام ندادیم.

رئیس قوه قضائیه در آخر گفت:

ایشان با اشاره به اینکه اسلام برای صلح و سازش بسیار ارزش قائل است ادامه داد که امروز اسلام و مسلمین را با اقداماتی به جز این موارد معرفی می‌کنند، تروریست را به وجود می‌آورند و بدترین ترورها را میکنند اما مسلمانان را خشن نشان میدهند.

 

آخرین اخبار:

عنوان خبر: اژه ای:حقوق بشر اسلام درست و بقیه خطا
این گزارش خبری توسط تیم خبرگزاری موسسه حقوقی تهران بزرگ آرشیو و تحت سریال منحصربفرد ثبت شد .

فهرست مطالب:

تبلیغات منتخب :

موسسه تهران بزرگ نمونه دادخواست شکواییه لایحه
موسسه تهران بزرگ نمونه دادخواست شکواییه لایحه
موسسه تهران بزرگ نمونه دادخواست شکواییه لایحه

فهرست مطالب: